آیه های مجرب قرآنی

دعا برای نابودی دشمن و رهایی از شر دشمن و ظالم و خدا نترس


دعا برای نابودی دشمن | نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود:دعا برای نابودی دشمن اگر از قدرتمند و امیر ترسانی و می خواهی که شر او از تو بگردد مواظب باش تا اول ماه برسد چون هلال شب اول ماه را دیدی برخیز و چنان که گویا به وی خطاب می کنی بگو:

دعا برای نابودی دشمن

دعا برای نابودی دشمن (هیچ کس از شما می خواهد که باغستانی از خرما و انگور، دارای نهرهای جاری و در آن هر گونه میوه ای باشد، چون پیر شود و فرزندان خردسالش گردش را گرفته باشند صاعقه ای به آن رسد و آن را بسوزاند) و به این کلمات به خانه مردی که از وی می ترسی اشاره کن و بگو: (خداوندا! او را به بلایی مبتلا کن که وجودش را فراگیرد و اندوه بسیار بروی چیره گردان،

 

پرسش و پاسخ

 

و با سنگهای سجیل و طیر ابابیل سنگ بارانش کن ای علی! و ای عظیم! ) و شب دوم و سوم ماه نیز این را تکرار کن اگر در ماه اول به مقصود رسیدی که خوب وگرنه در شب اول ماه بعد این عمل را انجام ده و اگر نشد در ماه سوم که دیگر نیاز به تکرار نباشد به اذن خداوند عزوجل. طلسم مرگ

دعای رهایی از شر ظالم

مردی از شر ظالمی به امام ششم (علیه السلام) شکایت برد، امام (علیه السلام) فرمود بگو: (ای یاور ستمدیده! فلان کس بر من ستم کرده و تجاوز نموده او را به فقری جبران ناپذیر و بلایی آشکار گرفتار کن ) و هیچ مردی برای ظالم بر خود این دعا را سه بار نخواند مگر این که آثار نکبت در چهره ظالم پدید آید و بعد به فقر گرفتار شود.

طلسم مرگ

چون بر سلطان داخل شوی بگو: (خوبی تو رو به رویت و شرت زیر پایت باد!) و من از خدا یاری می جویم. دعا برای نابودی دشمن
از امام رضا (علیه السلام): هر که خواهد بر دشمن نفرین کند بگوید: خداوندا! بر او بلایی فرست که نظیری نداشته باشد، ای آن که از هر چیز در امانی! و هیچ چیز از تو بی نیاز نیست بر محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) و آل او درود فرست و مرا از شر او کفایت کن.

 

پرسش و پاسخ

 

دعایی دیگر
چون از کسی به ستوه آیی بگو: خداوندی که جز او خدایی نیست مرا کافی است که او رب عرش بزرگ است به حول و قوه خدا از حول و قوه ایشان امتناع می ورزم، از شر همه مخلوق به پروردگار مخلوقات پناه می برم آنچه خدا بخواهد همان است و قوتی جز از ناحیه او نباشد. دعا برای نابودی دشمن

دعاها در اسلام به عنوان ابزاری برای ارتباط با خدا و خواستگاری از او در مواقع مختلف شناخته شده‌اند. در مواقعی که با دشمنی یا مشکلاتی مواجه می‌شوید، می‌توانید به عنوان یک دعا، دعای رهایی از شر دشمن را بخوانید و از خداوند کمک و حفاظت بخواهید. البته، در دعاها باید با ایمان و صداقت قلبی صحبت کنید.

دعاها و افکار دینی ممکن است بسته به مذهب و عقاید مختلف تفاوت داشته باشند. اما در بسیاری از متون دینی، دعاها و اذکاری برای حفظ از شر دشمنان ذکر شده‌اند. یکی از معروف‌ترین دعاهایی که در این زمینه مطرح است، دعای مشهور “آیه 286 سوره بقره” در قرآن کریم می‌باشد. این آیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

لَا یُکَلِّفُ اللَّهُ نَفْسًا إِلَّا وُسْعَهَا ۚ لَهَا مَا کَسَبَتْ وَعَلَیْهَا مَا اکْتَسَبَتْ ۗ رَبَّنَا لَا تُؤَاخِذْنَا إِن نَّسِینَا أَوْ أَخْطَأْنَا ۚ رَبَّنَا وَلَا تَحْمِلْ عَلَیْنَا إِصْرًا کَمَا حَمَلْتَهُ عَلَی الَّذِینَ مِن قَبْلِنَا ۚ رَبَّنَا وَلَا تُحَمِّلْنَا مَا لَا طَاقَةَ لَنَا بِهِ ۖ وَاعْفُ عَنَّا وَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا ۚ أَنتَ مَوْلَانَا فَانصُرْنَا عَلَی الْقَوْمِ الْکَافِرِینَ

در این دعا، تضرع و استغاثه از خداوند برای عفو و غفران، طلب رحمت و نصرت در مقابل دشمنان آمده است. این دعا نه تنها برای رهایی از شر دشمنان، بلکه برای حفظ از گناهان و تحمل بارهای ناپسند نیز مناسب است.

 

پرسش و پاسخ

 

برای دعا به منظور رهایی از شر دشمن، می‌توانید از دعاهای مختلفی که در اسلام و دین‌های دیگر وجود دارند، استفاده کنید. یکی از دعاهای معروف در اسلام که به خواسته‌های رهایی از دشمن اشاره دارد، دعای “آیه‌ی شریفه الکرسی” است. این آیه در قرآن کریم در سوره بقره (آیه 255) قرار دارد و به عنوان یکی از قوی‌ترین آیات در دفاع از انسان‌ها از شرور و ستمان اشاره دارد.

در زیر، متن دعای آیه‌ی کرسی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللّٰهُ لاَ إِلٰهَ إِلاَّ هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ ۚ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَ لاَ نَوْمٌ ۚ لَّهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَ مَا فِي الْأَرْضِ ۗ مَن ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِندَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ ۚ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَ مَا خَلْفَهُمْ ۖ وَ لاَ يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاءَ ۚ وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضَ ۖ وَ لاَ يَئُودُهُ حِفْظُهُمَا ۚ وَ هُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ

با تلاوت و تأمل در این آیه، می‌توانید از خداوند برای رهایی از شر دشمن و حفظ امنیت و آرامش خود و جامعه‌تان دعا کنید. همچنین، در دعاهای خاص خود می‌توانید با خداوند درخواست‌ها و حفظ‌های خود را مطرح کنید.

 

بیشتر بخوانید:

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا