اپلیکشن موبایل

شمار کاربران واتساپ به دومیلیارد نفر رسید در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸

واتساپ | واتساپ  در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرده است هم‌اکنون دومیلیارد کاربر در سراسر دنیا دارد. این پیام‌رسان از سال ۲۰۰۹ تاکنون فعالیت می‌کند و در جهان نیز بسیار محبوب است.

پیام‌رسان محبوب واتساپ (WhatsApp) که به‌عنوان یکی از زیرشاخه‌های فیسبوک فعالیت می‌کند، هم‌اکنون دومیلیارد کاربر در سراسر دنیا دارد.
خبر عبور تعداد کاربران واتساپ از مرز دومیلیارد نفر در وبلاگ رسمی این پیام‌رسان منتشر شده است. آمار نشان می‌دهد شمار کاربران این سرویس در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۸ به‌ترتیب معادل ۱ و ۱/۵ میلیارد نفر بوده است.

طبق ادعای رسانه‌ی وال‌استریت ژورنال، خودِ فیسبوک امروزه ۲/۵ میلیارد و دیگر سرویس محبوب این شرکت، اینستاگرام، یک‌میلیارد کاربر در سراسر دنیا دارد. ناگفته نماند آمار کاربران اینستاگرام مربوط به ژوئن ۲۰۱۸ است.

واتساپ در اطلاعیه‌ی رسمی‌اش ضمن ارائه‌ی آمار کاربران، باردیگر روی اهمیت رمزنگاری پیام‌های ارسال‌شده تأکید کرده است. رمزنگاری پیام‌ها در حالی انجام می‌شود که مدت‌ها است قانون‌گذاران دولت‌های مختلف واتساپ را برای ارائه‌ی اطلاعات کاربرانش به آن‌ها زیرفشار قرار داده‌اند.

دولت‌های مختلف مدعی‌اند ناتوانی خواندن پیام‌های رد‌و‌بدل‌شده در بین مردم باعث می‌شود شناسایی جرم‌های مختلفی نظیر تروریسم و سوءاستفاده از کودکان و موارد مشابه بسیار سخت‌تر شود؛ جرایمی که در بستر واتساپ به‌وقوع می‌پیوندد.

ویل کاتکارت، مدیرعامل واتساپ، می‌گوید این شرکت برنامه‌ای برای غیرفعال‌سازی رمزنگاری پیام‌های رد‌‌و‌بدل‌شده در بین کاربرانش ندارد و همچنان به رویکرد فعلی خود ادامه می‌دهد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا