اپلیکشن موبایل

طراحی اپلیکیشن شناسایی مبتلایان به کرونا در اطراف کاربر در چین

طراحی اپلیکیشن شناسایی مبتلایان به کرونا | چین برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا اپلیکیشنی عرضه کرده است. هنگامیکه کاربران در نزدیکی فردی مبتلا به بیماری قرار دارند، این اپلیکیشن به آنان هشدار می دهد.

طراحی اپلیکیشن شناسایی مبتلایان به کرونا

این اپلیکیشن «ردیاب تماس نزدیک» (Close Contact Detector ) نام دارد و به کاربران اجازه می دهد وضعیت خود را با اسکن یک کد QR در اپلیکیشن هایی مانند Alipay، وی چت یا QQ کنترل کنند.

در مرحله بعد از آنان خواسته می شود نام و شماره شناسایی دولتی خود را وارد کنند. سپس افراد می توانند وضعیت ۳ شماره شناسایی دولتی دیگر را بررسی کنند.

این اپلیکیشن برای افرادی کارآمد است که در یک محل کار می کنند، در یک صنف درس می خوانند یا در یک خانه زندگی می کنند. علاوه بر آن داکتران نیز می توانند درباره بیماران این اپلیکیشن را به کار گیرند.

اگر اپلیکیشن تشخیص دهد فردی با نشانه های ابتلا به ویروس کرونا در فاصله کمی از کاربر قرار دارد، از او خواسته می شود در خانه بماند.

البته هنوز مشخص نیست این اپلیکیشن دولتی چگونه کار می کند یا آنکه خطر قرار گرفتن در معرض بیماری را چگونه تشخیص می دهد. با این وجود چند سازمان دولتی از جمله کمیته بهداشت ملی چین، وزارت حمل و نقل، سازمان هوانوردی و راه چین از این اپلیکیشن پشتیبانی می کنند تا صحت اطلاعات آن تامین شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا