فناوری

گوگل درایو به‌ زودی جایگزین Backup and Sync خواهد شد

ر نسخه به‌روزشده اپلیکیشن گوگل درایو تغییرات عمده‌ای به چشم نمی‌خورد و فقط مرتب‌تر و یکپارچه‌تر شده است. ویژگی‌های اصلی این اپلیکیشن دسکتاپ عبارت‌اند از:

گوگل درایو | نسخه دسکتاپ اپلیکیشن گوگل درایو که اخیرا معرفی شده، قرار است جایگزین نسخه قدیمی Backup and Sync در ویندوز و مک شود.
به گزارش Arstechnica، گوگل به‌تازگی نسخه‌ی دسکتاپ اپلیکیشن Drive را معرفی کرده است که هم‌زمان برای مصارف خانگی و تجاری قابل استفاده خواهد بود. این اپلیکیشن که قرار است جایگزین Backup and Sync شود، دارای ویژگی‌هایی از Google Photos، نسخه قدیمی مصرف‌کننده Backup and Sync‌ و نسخه قدیمی تجاری Drive File Stream خواهد بود و از ۱۹ جولای (۲۸ تیر) در دسترس تمام کاربران قرار خواهد گرفت.
ویژگی‌های Drive جدید
در نسخه به‌روزشده اپلیکیشن گوگل درایو تغییرات عمده‌ای به چشم نمی‌خورد و فقط مرتب‌تر و یکپارچه‌تر شده است. ویژگی‌های اصلی این اپلیکیشن دسکتاپ عبارت‌اند از:
آپلود و همگام‌سازی عکس‌ها در فضای ذخیره‌سازی ابری گوگل؛ فشرده‌سازی و تغییر اندازه خودکار تصاویر برای افرادی که گزینه «صرفه‌جویی در فضای ذخیره‌سازی» (Storage saver) را به جای کیفیت اصلی تصاویر انتخاب می‌کنند
همگام‌سازی دستگاه‌های ذخیره‌سازی اکسترنال (فلش مموری، هارد درایو USB و SSD) با گوگل درایو
همگام‌سازی دوطرفه فایل و فولدر؛ دانلود خودکار فایل‌ها در فولدرهای محلی و بالعکس (اختیاری)
ایجاد فولدرهای درایو به‌صورت محلی در حالت Stream یا Mirror؛ دانلود خودکار فایل‌ها به‌صورت on-demand یا پریفچینگ خودکار همه فایل‌ها از فضای ابری
پشتیبانی درون برنامه‌ای از درایوهای به اشتراک گذاشته‌شده؛ این ویژگی جدید است و در Backup and Sync وجود نداشت.
یکپارچه‌سازی با مایکروسافت اوت‌لوک و سرویس ارتباط تصویری Google Meet
ارتقاء به اپلیکیشن Drive جدید
طبق گفته گوگل، کاربران اپلیکیشن قدیمی Backup و Sync در دسکتاپ برای مهاجرت به Drive پیام‌ درون‌برنامه‌ای دریافت خواهند کرد که به کاربران توصیه می‌کند تا پایان ماه سپتامبر (۸ مهر) به‌طور کامل اطلاعات خود را به اپلیکیشن جدید منتقل کنند.
کاربران Backup و Sync از ۱۹ جولای (۲۸ تیر)‌ برای مهاجرت به درایو جدید راهنمای قدم به قدم دریافت خواهند کرد و کاربران سرویس‌های Google Workspace از ۱۸ آگوست (۲۷ مرداد) برای انتقال فایل‌ها به درایو، نوتیفیکیشن‌ درون‌برنامه‌ای دریافت خواهند کرد. پشتیبانی از Backup و Sync به‌طور کامل از اول اکتبر (۹ مهر) متوقف خواهد شد.
این به‌روزرسانی برای کدام دسته از کاربران است
تمام کاربران خدمات گوگل، چه دارندگان حساب‌های شخصی رایگان و چه حساب‌های تجاری Google Workspace می‌توانند از این اپلیکیشن جدید استفاده کنند؛ به عبارت دیگر، اگر از گوگل درایو استفاده می‌کنید، هیچ دلیلی برای به تعویق انداختن مهاجرت به این اپلیکیشن جدید نخواهید داشت و بهتر است همین حالا به دانلود آن اقدام کنید.
صاحبان سرویس‌های Google Workspace دو ماه فرصت دارند پیش از بازنشستگی کامل Backup and Sync در تاریخ ۹ مهر، به Drive جدید مهاجرت کنند.
مطالب مرتبط:

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا