فناوری و ارتباطات

آغاز تولید موترهای برقی در اندونزی از سال ۲۰۲۲

اندونزی قصد دارد با جلب همکاری شرکت‌هایی همچون تویوتا و هیوندایی، تولید موترهای برقی در این کشور را از سال ۲۰۲۲ آغاز کند.
وزارت صنعت اندونزی اعلام کرده که تولید موترهای برقی را در این کشور از سه سال دیگر آغاز می‌کند و برخی شرکت‌های مشهور خودروسازی به سرمایه گذاری در این زمینه علاقه نشان داده اند.

اندونزی در ماه‌های اخیر به تلاش‌های خود برای تولید موترهای برقی و انواع باتری خودرو شدت بخشیده و کارخانه‌هایی را به همین منظور احداث کرده است. اندونزی دارای ذخایر کافی از سنگ معدن نیکل است که در تولید باتری‌های لیتیومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تویوتا از تعهد خود به سرمایه گذاری دو میلیارد دالری برای تولید موترهای برقی در اندونزی ظرف پنج سال آینده خبر داده و بنا بر اعلام دولت اندونزی این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ تا بدان حد خودروی برقی تولید کند که ۲۰ درصد از کل ظرفیت تولید اتومبیل در این کشور را از آن خود کند.
قرار است بخشی از هزینه تولید موترهای برقی از محل دریافت مالیات بیشتر از موترهای لوکس تأمین شود و البته برخی معافیت‌های مالیاتی برای تولیدکنندگان و خریداران موترهای برقی در اندونزی در نظر گرفته خواهد شد. 

موضاعات مرتبط:

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا