فناوری و ارتباطات

چتر نامرئی که شما را از باران حفظ می‌کند

دو طراح چینی چتر جدیدی را طراحی کرده‌اند که باران را از شما دور می‌کند. چتر Air Umbrella بدون سایبان بوده و با لایه‌ای از هوای ثابت که از لوله چتر به بیرون می‌وزد، قطرات باران را دور می‌کند.

این چتر از یک باتری لیتیومی برای تامین نیروی فن خود استفاده می‌کند. این فن چرخه‌ای از هوا را از سر لوله چتر مذکور برای راندن قطرات باران و تولید یک لایه محافظ به بیرون می‌فرستد. به گفته ژه سونگ پارک و وو ژونگ کیوون، Air Umbrella در سطح کنونی می‌تواند برای دو نفر کافی باشد اما در صورت سنگین نبودن بارش باران، افراد بیشتری می‌توانند از این پناهگاه بهره ببرند.

این چتر در سه مدل طراحی شده است، مدل اول که برای زنان طراحی شده، از طول ۳۰ سانتی متر و وزن ۵۰۰ گرم برخوردار است و طول عمر باتری آن ۱۵ دقیقه است.

نمونه دوم ۵۰ سانتی متر طول داشته و با وزن ۸۰۰ گرم دارای طول عمر باتری ۳۰ دقیقه‌ای است. چتر سوم نیز توسعه‌پذیر بوده و بین ۵۰ تا ۸۰ سانتی متر متغیر است. وزن این نمونه هم ۸۰۰ گرم و طول عمر باتری آن ۳۰ دقیقه است. با این مدت زمانهای ارائه شده، شاید استفاده از آنها در شرایط باران شدید عقلانی نباشد، اما می‌توان برای طی کردن مسیر تاکسی تا خانه بدون خیس شدن از آنها بهره برد.
 

موضاعات مرتبط:

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا